پاسخ : خودرو را خاموش کرده و ابتدا قطب منفی و سپس قطب مثبت را جدا می کنیم، سپس باتری جدید را روی خودرو گذاشته و قطب مثبت و سپس قطب منفی را متصل می نماییم

پاسخ :چشمی سبز نشانگر وضعیت شارژ نرمال باتری می باشد؛ چشمی سیاه نشانگر افت ولتاژ و نیاز به شارژ باتری و چشمی سفید پایین بودن سطح اسید می باشد.

پاسخ : حداقل هر 4 ماه یکبار بست ها و پیچ ها اتصالات باتری از نظر استحکام و محکم بودن کنترل گردد و در دوره های 3 یا 4 ماهه سیستم برق خودرو و دینام و برق دزدی خودرو توسط نمایندگی ها و تعمیرکاران مجاز کنترل گردد.

پاسخ : باید جهت بازرسی و تست باتری و خودرو  بهمراه کارت گارانتی و فاکتور فروش به یکی از نمایندگی های مجاز مراجعه نماییم.

پاسخ : باتری باید در محل خشک و تمیز نصب شده و دقت شود باتری به صورت کاملا ثابت باشد و در زیر باتری و محل نصب اجسام تیز و برنده نباشد ؛ و سطح اسید باتری های اسیدی (بخصوص در خودرو های عمومی)هرچند وقت یکبار کنترل گردد و درصورت کاهش سطح اسید آب مقطر اضافه گردد و از اضافه کردن اسید یا آب یا الکترولیت های دیگر جدا خوددراری گردد.

پاسخ : ظرفیت باتری فابریک خودرو متناسب با مصرف کننده های خودرو می باشد و در صورت افزایش مصرف کننده های خودرو (مثل لامپ های اضافی ) باید ظرفیت باتری را افزایش دهیم و این کار توسط نمایندگی های مجاز قابل تشخیص می باشد و باید دینام خودرو هم قابلیت شارژ باتری با ظرفیت بالاتر را داشته باشد .

پاسخ : تلورانس 5 تا 10 آمپر ( افزایش 10 درصدی ظرفیت باتری) مشکلی بوجود نمی آورد.

تفاوت باتری های MF و LM در ساختار باتری ها می باشد که در باتری های LM نیاز به نگهداری مداوم و کنترل سطح اید دارند ولی باتری های LM  مهر و موم شده اند و دسترسی به داخل باتری نداریم و نیاز به کنترل سطح اسید نداریم . در مناطق گرمسیر که میزان تبخیر آب خیلی زیاد می باشد باتری های LM توصیه می شود.